Planując nowy wystrój swojego mieszkania czy domu prywatnego, warto postawić na meble wykonane z drewna. Takie rozwiązania sprawdzą się szczególnie w przypadku sypialni, dlatego łóżka drewniane cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego warto zdecydować się na łóżko wykonane z drewna w swojej sypialni?

Łóżka drewniane – inwestycja na lata

Nie ma nic lepszego niż meble wykonane z drewna. Łóżka drewniane posiadają wiele możliwości aranżacyjnych. Świetnie pasują do tradycyjnych wnętrz, jak i tych minimalistycznych oraz zaplanowanych zgodnie z najnowszymi trendami w designie wnętrz. Dzięki temu doskonale posłużą przez wiele lat, dostosowując się w tym czasie do wszystkich przemeblowań, zmian wystrojów wnętrz czy przeprowadzek. Łóżka drewniane zmniejszają tym samym koszty i stają się najlepszym towarzyszem w codziennym życiu przez lata.

Nie ma trwalszych mebli niż drewniane

Łóżko jest ważną częścią życia każdego z nas. To właśnie w nim regenerujemy się po dniu pełnym wrażeń, odpoczywamy i spędzamy czas z najbliższymi. Dlatego powinno być wygodne, ale także trwałe. Łóżka drewniane cechuje przede wszystkim solidność konstrukcji, która pozwala na długotrwałe użytkowanie, staranność wykonania i niepowtarzalny styl, który odmieni na lepsze każdą sypialnię.

Na jaki gatunek drewna się zdecydować?

Najpiękniejsze, funkcjonalne i trwałe łóżka drewniane wykonane są z sosny, brzozy i buku.

Drewno sosnowe charakteryzuje się tym, że jest łatwe w obróbce i sprężyste, posiada też dobrą wytrzymałość mechaniczną. Łóżko drewniane z sosny będzie zatem lekkie, stabilne i solidne o jasnym i ciepłym kolorze. Widoczne będą również mocno zarysowane słoje, co nada mu wyjątkowy charakter.

Z kolei drewno z brzozy ma biało-żółty kolor. Nie należy do najtrwalszych, jednak w porównaniu z innymi gatunkami drewna jest zdecydowanie mniej podatne na pęknięcia. Charakterystyczne dla niego są tak zwane „plamy rdzeniowe” w ciemnobrązowym kolorze. Łóżka drewniane z brzozy będą wyglądały zatem bardzo oryginalnie.

Drewno bukowe jest jednym z najtrwalszych i odpornych. Jego kolor jest bardzo unikatowy – zazwyczaj jasne, czerwonawo-białe, jednak zdarza się, że również czerwonawo-brązowe. Natomiast rysunek słojów jest słabo widoczny, co w połączeniu z kolorem drewna stworzy niezwykle ciekawy i naturalny efekt.

Najlepsze są łóżka drewniane

Piękny wygląd, wyjątkowy charakter, trwałość na lata… To wszystko zapewniają łóżka drewniane firmy Meble z Krakowa, dlatego warto się na nie zdecydować. Ciekawym rozwiązaniem są również łóżka drewniane wykonywane na wymiar, które będą idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb i możliwości przestrzennych sypialni.