Salon to nie tylko miejsce odpoczynku i spotkań z rodziną, ale również pomieszczenie, gdzie przyjmuje się gości. Warto postarać się, aby było ono komfortowe w codziennym użytkowaniu. Można wierzyć lub nie, ale wygodna sofa to połowa sukcesu. Powinna być ona efektowna oraz funkcjonalna. Im bardziej zaawansowany model, tym lepiej. Początkowo duża ilość możliwości może wydawać się zbędna. Dopiero z czasem okazuje się, że kanapa, która dostarcza wiele możliwości jest gwarancją najwyższego poziomu wygody. Sofa do salonu powinna być również wytrzymała oraz odporna na zniszczenia. Szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie sklepu SmartSofa można znaleźć szereg nowoczesnych, a zarazem praktycznych modeli. Wybór zależy wyłącznie od indywidualnych potrzeb. Co powinna posiadać idealna sofa?

Funkcja spania

Niespodziewani goście mogą zjawić się w każdej chwili. Nie każdy posiada w swoim domu, czy też mieszkaniu wystarczającą ilość wolnych łóżek. Właśnie dlatego warto zainwestować w sofę, którą można rozłożyć i wykorzystać do spania. Duży pojemnik na pościel sprawi, że cały proces rozkładania i składania kanapy będzie szybki i bezproblemowy.
Oczywiście w takiej skrzyni można przechowywać nie tylko pościel, ale również wiele innych elementów np. spakowane ubrania sezonowe. Jest to trik chętnie wykorzystywany przez osoby, które nie posiadają zbyt dużej ilości wolnego miejsca.

Regulowane oparcie

Warto zapamiętać sobie jedną zasadę – to sofa ma dostosowywać się do użytkownika, a nie odwrotnie. Regulowane oparcie pozwoli na komfortowy relaks w dowolnie przyjętej pozycji.
Podobnie jest z zagłówkami – mogłoby się wydawać, że pełnią one jedynie funkcję dekoracyjną, ale nie jest to prawdą. Jeśli są dobrze wyregulowane, to mogą sprawić wielką przyjemność użytkownikom. Zagłówki z możliwością regulacji to podstawa, ponieważ inne modele nie zdają egzaminu.

Praktyczne podłokietniki

Podłokietniki, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do opierania na nich łokcie. Wiadomym jest, że wiele osób korzysta z nich, aby podpierać głowę np. podczas oglądania filmu czy też czytania książki w pozycji leżącej. Dla wielu osób prawdziwą zmorą są kanapy całkowicie pozbawione tego elementu.
Dobrym rozwiązaniem są sofy wyposażone w regulowane podłokietniki. Dzięki tej funkcji mebel jeszcze lepiej będzie spełniał potrzeby użytkowników. Trzeba również wspomnieć, że wpływa to również na prezencję kanapy. W zależności od tego, jak zostaną wyregulowane podłokietniki, będzie ona prezentować się inaczej.