1. W stylu skandynawskim – łazienka w stylu skandynawskim będzie jasna i pełna drewnianych elementów. Na ścianach proponujemy położenie białych płytek łazienkowych o dużych formatach, zaś na podłogę płytki imitujące drewno. Wszystkie meble w łazienkowe powinny mieć kolor naturalnego drewna, natomiast drobne elementy np. pojemnik na mydło, ręczniki, stojaki itp. powinny mieć kolor turkusowy, na parapecie stawiamy butelki i fiolki w kolorze turkusowym i zielonym. W tym stylu liczy się prostota i brak zdobień.

  1. W stylu greckim – łazienka w stylu greckim także oparta będzie o biel i kolor niebieski, w tym przypadku jednak będzie to bardziej nasycony, głęboko niebieski kolor. W takich łazienka ważnym elementem będą dekoracje. Na ścianach proponujemy białe płytki, które kończyć będzie ułożony z mozaikowych szklanych płytek fryz w kolorze lapis – lazuli. Wszystkie sprzęty łazienkowe mają biały kolor, natomiast grzejniki wiszące na ścianie od góry mają kolor błękity a od dołu także lapis – lazuli. Nad umywalką wisi ogromne lustro z bogato zdobioną ramą, która przywodzi na myśl greckie płaskorzeźby.
  2. W stylu japońskim – japońska łazienka, to łazienka w której znajduje się wiele odniesień do natury, zatem dominującym materiałem będzie drewno, a kolorami brąz i zieleń z dodatkiem szarości nawiązującej do koloru kamienia. W takiej łazience warto zastosować płytki imitujące ciemne drewno, podobnie wanna powinna także imitować drewnianą balię lub jej okładzinę powinny stanowić płytki imitujące drewno. Meble także powinny być w kolorze naturalnego drewna, ważnym elementem będzie drewniany (lub imitujący) drewno blat łazienkowy, na którym zostanie ustawiona umywalka imitująca misę oraz elementy dekoracyjne zawierające odniesienia do kamieni, a także rośliny zielone.
  3. W stylu angielskim – łazienka w stylów angielskim to łazienka pełna ozdobnych detali. Na podłogę proponujemy dwa rodzaje płytek: jedne o wyglądzie marmuru, a drugie zawierające elegancki wzór, mowa tutaj o kafelkach znanych jako – płytki vallelunga. W takiej łazience znajdzie się stojąca wanna na ozdobnych nóżkach, szafki i witryny łazienkowe z rzeźbionymi w drewnie zdobieniami – najlepiej w kolorze białym z blatami w kolorze wzoru na płytkach. Nad białą umywalką w postaci misy zawiśnie ozdobne lustro ze złotą ramą. Ważnym elementem będzie także wygodny zdobiony fotel oraz takaż toaletka. Łazienka w tym stylu powinna przywodzić na myśl salon. Powinna mieć wiele elementów ozdobnych, ale muszą być one subtelne.