Zastanawiasz się jak ozdobić swoją kuchnię lub jadalnię bez dużych nakładów finansowych? Stawiasz na funkcjonalność wyposażenia? Jedno i drugie możesz uzyskać dzięki designerskim podkładkom na stół, jakie stają się coraz popularniejsze w ostatnim czasie. W niniejszym artykule opowiadamy o tym czym się wyróżniają na tle innych oraz jak odpowiednio dobrać je do swojego wnętrza. Zapraszamy do lektury wszystkich zainteresowanych odświeżeniem wyglądu swojej kuchni, bądź jadalni i stworzeniem w niej wyjątkowej atmosfery.

 

Praktyczność i estetyka

 

W domowych pomieszczeniach w rodzaju kuchni, czy też jadalni stawiamy zwykle na wyposażenie, jakie łączy w sobie estetykę z funkcjonalnością. Dotyczy to przede wszystkim mebli w rodzaju stołu, krzeseł, czy też komody lub witryny w jakiej przechowujemy zastawę stołową. Nie inaczej ma się sprawa z takimi tekstyliami jak obrusy, czy też bieżniki. Oprócz nich w naszych kuchniach i jadalniach możemy znaleźć również podkładki na stół. W swoim nowoczesnym, designerskim wydaniu łączą one praktyczne walory z estetycznymi. Znajdziemy je w wielu sklepach oferujących tekstylia do nowoczesnych domów. Przykładem może być tu oferta sklepu Room 99, jaką zobaczycie pod poniższym linkiem: https://room99.pl/pl/c/Podkladki-na-stol/168. Jak je jednak dobierać, by tworzyły estetyczną całość razem z innymi elementami wyposażenia?

W zależności od stylu

 

Przy wyborze odpowiednich podkładek do kuchni musimy przede wszystkim kierować się stylem pomieszczenia w jakim będą się znajdować. Większość designerskich podkładek, jakie znajdziemy w sklepach projektowanych jest z myślą o nowoczesnych wnętrzach. Znajdziemy więc na rynku te, które pasują do wnętrz skandynawskich, industrialnych, boho, czy też minimalistycznych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by łączyć style, co może przynieść tylko jeszcze ciekawszy efekt.

 

Współczesne podkładki do jadalni wyróżniają się na tle tych z poprzedniej epoki przede wszystkim interesującymi nadrukami, czy też wzorami, inspirowanymi współczesnym designem. Pozwalają one wprowadzić do wnętrza szczególną atmosferę, jaka sprzyja posiłkom w gronie rodzinnym lub wśród przyjaciół.

 

Wiele osób przy wyborze tekstyliów do kuchni bądź jadalni zastanawia się pomiędzy obrusami oraz podkładkami. Które z nich są bardziej funkcjonalne? Z całą pewnością podkładki są łatwiejsze do czyszczenia, gdyż w przeciwieństwie do obrusu wystarczy je tylko przetrzeć lub wytrzepać z nagromadzonych okruchów. Obrus musimy natomiast zwykle wyprać.

Materiał ma znaczenie

 

Przy dobieraniu podkładki na stół należy również zwrócić uwagę na jakość materiału z jakiego jest ona wykonana. Jako że podkładki są dość często użytkowane i ulegają częstym zabrudzeniom to warto, by materiał był łatwy w czyszczeniu.

 

Na rynku znajdziemy obecnie podkładki wykonane z różnego rodzaju tworzyw sztucznych (te są najłatwiejsze w czyszczeniu), jak również korkowe, bambusowe, jutowe, czy też te zrobione z rafii.  Szeroki, rynkowy wybór z pewnością pozwoli nam dobrać modele jakie będą doskonale pasować do naszego wnętrza i cieszyć oczy zarówno domowników, jak i gości.