Projektanci wnętrz w Krakowie nie mogą narzekać na brak zadań. W stolicy Małopolski każdego roku powstają nowe osiedla mieszkaniowe, budynki handlowe oraz różnego rodzaju biurowce. Praca architektów wnętrz jest więc niezwykle zróżnicowana. Zakres ich zadań zależy przede wszystkim od typu pomieszczenia, które ma zostać zaaranżowane. Czym więc mogą się zajmować projektanci wnętrz w Krakowie?

 

Domy i mieszkania

Krakowscy projektanci wnętrz zajmują się najczęściej aranżacją domów i mieszkań. Ich praca zależy od wielu czynników. Kluczowa jest tu przede wszystkim powierzchnia przestrzeni mieszkalnej. Domy posiadają znacznie większy metraż, co daje projektantom wnętrz w Krakowie wiele możliwości działania. W przypadku mieszkań zadanie jest nieco trudniejsze. Projektanci wnętrz w Krakowie wiedzą, że ich aranżacja musi uwzględniać nie tylko względy estetyczne, ale również funkcjonalne. Mniejsza powierzchnia sprawia, że konieczne jest uzyskanie kompromisu między wyglądem mieszkania a jego metrażem. Takie zadanie nie należy do najprostszych, dlatego też wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Projektanci wnętrz w Krakowie muszą więc przedstawić najbardziej optymalny projekt koncepcyjny, tak by efekt końcowy nie tylko korzystnie wyglądał, ale przede wszystkim był funkcjonalny.

 

Biurowce

Krakowscy projektanci wnętrz tworzą także projekty aranżacji biur. Jest to zadanie wymagające wiedzy i doświadczenia, bowiem pomieszczenia biurowe muszą spełniać szereg zadań. Przede wszystkim jest to miejsce pracy. Projektanci wnętrz w Krakowie wiedzą, że muszą uwzględnić w swoich projektach komfort i funkcjonalność biura w taki sposób, aby pracownicy dobrze się w nim czuli i pracowali efektywnie. Nie należy zapominać, że biuro to także wizytówka firmy. To, jakie wrażenie zrobi na potencjalnych klientach czy partnerach biznesowych, bez wątpienia ma znaczenie. Dlatego też projektanci wnętrz w Krakowie zwracają uwagę na to, by aranżowane przez nich biura były zgodne z wizerunkiem oraz wartościami danej firmy.

 

Projektowanie wnętrz komercyjnych

Kolejnym zadaniem, przed jakim stają projektanci wnętrz w Krakowie, jest aranżacja pomieszczeń usługowych. Są to m.in. sklepy, restauracje, hotele czy gabinety medyczne oraz kosmetyczne. Tego typu zlecenia wymagają odpowiedniej wiedzy i przygotowania. Pomieszczenia komercyjne muszą bowiem nie tylko korzystnie wyglądać, ale również spełniać szereg funkcji, w zależności od konkretnej branży. Ważnym krokiem jest także uwzględnienie wszelkich norm higieniczno-sanitarnych. Projektanci wnętrz w Krakowie ustalają szczegóły indywidualnie z każdym klientem, aby mieć pewność, że efekt końcowy spełni ich wszelkie wymagania.

Zapoznaj się również w trendach zeszłorocznych.