Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy takie biuro będzie miało znaleźć się jako osobne pomieszczenie w naszym mieszkaniu czy też zdecydujemy się na wynajem niewielkiego lokalu pod naszą działalność. Zazwyczaj, pierwsze biuro, jakim możemy dysponować nie jest zbyt wielkie, ale możemy spróbować urządzić je w taki sposób, aby było maksymalnie komfortowe. Z pewnością, warto dołożyć starań, aby dostosować tę przestrzeń do własnych oczekiwań, a żeby tego dokonać niejednokrotnie konieczne jest przeprowadzenie gruntownego remontu. Taki trud jednak naprawdę się opłaca.

Zaczynamy remont!

Tylko jak urządzić małe biuro, aby faktycznie dobrze czuć się w zaprojektowanej przestrzeni? Nawet jeśli lubimy mocne i intensywne kolory na ścianach, powinniśmy zdecydowanie unikać ich w miejscu, w którym będziemy mieli każdego dnia pracować przez przynajmniej kilka godzin. Intensywne kolory nie tylko szybko się nudzą, ale też na dłuższą metę mogą być przytłaczające i mogą przyczyniać się do naszego uczucia zmęczenia. Znacznie lepszym pomysłem będzie więc stonowana kolorystyka, biel albo też kolory pastelowe, delikatne i neutralne. Jeśli zależy nam na wprowadzeniu do wnętrza jakiegoś koloru, doskonale sprawdzi się w tej roli kolor niebieski lub zielony, które to barwy można umieścić w formie dodatków lub akcentów kolorystycznych. Kolor ten pomaga się odstresować i złapać pewien dystans.

Czas wyposażyć biuro w meble

Obowiązkowym wyposażeniem biura jest oczywiście biurko, fotel i ewentualnie jakaś szafa, w której będziemy przechowywać akta lub dokumenty, a może nawet i książki. Jak widać, mebli tych nie ma zbyt wiele, dobierając je warto postawić więc na ich jakość, a także na komfort użytkowania, jaki ze sobą niosą. Biurko powinno być dostosowane wielkością do naszego wzrostu, warto też zakupić je w bardziej obszernym wydaniu, aby móc zmieścić na nim akcesoria biurowe, a także takie sprzęty jak drukarka lub skaner. To także odpowiednie miejsce do tego, aby umieścić tutaj nawet niewielkich rozmiarów lampkę biurową.

W rozmaitych biurach zdecydowanie najczęściej spotyka się fotele obrotowe, które posiadają kółka jezdne, a przez to są bardziej mobilne. Faktycznie, zazwyczaj taki fotel biurowy jest bardzo wygodnym rozwiązaniem ze względu na fakt, że daje nam najwięcej możliwości dostosowania go do naszych potrzeb- ma regulowaną wysokość siedziska, kąt nachylenia oparcia, a często ma również regulowane podłokietniki i zagłówek.

Ostatnim elementem wyposażenia są pojemne szafy i regały, które będą służyć nam do przechowywania książek, materiałów i segregatorów. Jeśli jednak już na starcie wiemy, że materiałów tych będzie dużo, będą bardzo kolorowe i rozpraszające- postawmy na zamykane szafy, które pozwalają ukryć wewnątrz cały bałagan tak, aby nie rzucał się on w oczy. Uzupełnieniem tak przemyślanej przestrzeni biurowej są odpowiednie rolety lub żaluzje, jakie będziemy mogli zawiesić w oknie. Nawet jeśli lubimy wnętrza jasne i przepełnione słońcem, czasem dobrze jest odgrodzić się od świata zewnętrznego i ograniczyć promienie, które padają na nasze biurko i na nasz komputer.

Więcej porad: https://www.herbewo.krakow.pl/blog/jak-urzadzic-male-biuro/