Wykańczanie i aranżowanie pomieszczeń o dużym metrażu zwykle nie stanowi żadnego problemu, a wręcz przeciwnie, daje pełne pole do popisu i fantazji. Inaczej sprawa wygląda w momencie, kiedy mamy do dyspozycji ograniczoną ilość miejsca. Wówczas zaprojektowanie wyposażenia musi być dokładnie przemyślane, a gotowa wizja umiejętnie wprowadzona w życie. Jak wybrać meble do sypialni, aby były funkcjonalne i stylowe zarazem? Podpowiadamy.

Najważniejsze meble do sypialni o małym metrażu – łóżko

Myśląc “sypialnia” przed oczami jako pierwsze pojawia się duże, wygodne i eleganckie łóżko. I choć pozostałe meble do sypialni są nie mniej ważne to właśnie ono stanowi główny i najważniejszy element wystroju tego wnętrza. Jednocześnie w pokojach sypialnych o niewielkich rozmiarach od razu pojawia się dylemat, w jaki sposób wybrać i ułożyć je w taki sposób, aby się zmieściło i na dodatek dobrze wyglądało. Przede wszystkim należy wybrać węższe modele, 90 cm w przypadku łóżek pojedynczych i 140 cm w przypadku podwójnym. Aby zaoszczędzić miejsce na pozostałe meble do sypialni warto także zdecydować się na łóżko z dodatkowym pojemnikiem na pościel.

Jak wykorzystać meble do sypialni, aby ją optycznie powiększyć?

Nawet w przypadku wyjątkowo małych sypialni zastosowanie kilku sztuczek pozwala optycznie powiększyć je o dodatkową przestrzeń. Warto zdecydować się na lustra umieszczone na drzwiach szafy lub innych mebli do sypialni, które dają niezwykle dobre efekty. Ponadto warto w jakiś sposób wyróżnić miejsce przeznaczone na sen. Świetnym pomysłem jest podest, na którym umieszcza się łóżko lub materac. Innym pomysłem jest wysoki zagłówek, który przyciąga wzrok i staje się istotnym elementem dekoracyjnym. W ofertach producentów znajdują się także schowki w formie zagłówków, które pozwalają zaoszczędzić cenne miejsce w sypialni.

Kolory dodatków i mebli do sypialni

Panujące powszechnie przekonanie, że białe wnętrza pozwalają je optycznie powiększyć jest prawdziwe. Jednakże nie jest to jedyny kolor, do którego musimy się ograniczyć, myśląc o aranżacji sypialni. Oczywiście ciemne barwy nie są dobrym pomysłem, gdyż rzeczywiście sprawią, że wnętrze będzie jeszcze mniejsze, jednak z powodzeniem jako kolor ścian lub mebli do sypialni możemy użyć także:

  • Jasnych odcieni szarego
  • Bladoróżowego
  • Bardzo jasno żółtego, kremowego, beżowego
  • Morskiego błękitu

Ponadto w doborze dekoracji i dodatków można dać upust wodzom fantazji i zdecydować się na ozdoby w naszych ulubionych odcieniach i kolorach. Nie zapominajmy, że sypialnia to nasze królestwo i ponad wszystko trzeba sprawić, abyśmy sami się w niej dobrze czuli.

Szafy do sypialni z lustrami na drzwiach

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych we wnętrzach o wyjątkowo małej powierzchni są szafy do sypialni z lustrami umieszczonymi na zewnętrznych drzwiach. Nic dziwnego! Jest to sprawdzona metoda na optyczne powiększenie pokoju, które wizualnie daje efekty tak dobre, że trudno porównywać je z czymkolwiek innym! Najlepszym wyborem będą modele mebli do sypialni z przesuwanymi drzwiami, dzięki którym nie musimy przejmować się dodatkową przestrzenią potrzebną do otwarcia skrzydeł szafy.

Nie tylko meble do sypialni – pomysły na dekoracje

Wykańczając pokój do spania o niewielkim metrażu warto nie zatracić się w skoncentrowaniu jedynie na jego optycznym powiększeniu. Równie istotne jest zadbać o to, aby meble do sypialni, łóżko, oświetlenie, a także ozdoby i dekoracje były ze sobą spójne, odpowiadały naszym gustom i stylowi, w którym czujemy się najlepiej, a także tworzyły przyjemną, odprężającą i przytulną atmosferę. Dlatego też warto wzbogacić aranżację roślinami,  obrazami na ścianach, zdjęciami w ramkach, świecami, a także wszystkimi innymi przedmiotami, które sprawią, że sypialnia stanie się idealnym pokojem do relaksu i odpoczynku.
https://www.outletmeblowy.pl/

Kategorie: Meble