Salon, nazywany także dużym pokojem przeszedł niesamowitą ewolucję przez ostatnie dziesięciolecia. Kiedyś rody magnackie miały ogromne, przestronne pokoje tylko do relaksu. Czasy się jednak zmieniły i współczesne mieszkania Polaków nie są na tyle duże, by mieć pokój dedykowany do każdej możliwej aktywności. Dlatego wymagamy od wszystkich elementów umeblowania nie tylko estetyki i wygody, ale także niesamowitej funkcjonalności i wielozadaniowości. Sofa nie może być zwykłą kanapą – musi być przystosowana do potrzeb domowników. Może to być sprytne rozmieszczenie schowków, ale także regulacja zagłówków. Zobaczcie nasze propozycje na meble do salonu, które uczynią każde wnętrze nowoczesnym i funkcjonalnym.

 

Sofa z modernistycznym zacięciem

Cóż może znaczyć nowoczesna sofa? To nie jest pojęcie całkiem na wyrost. Warto pamiętać, że nowoczesność objawia się przez wyjątkowy design. Obecnie jednak to nie projekt jest najważniejszy, tylko samo jego dopasowanie do klienta. Masz trzyosobową rodzinę?

 

Dobra firma zaproponuje wstępny kształt, który można dowolnie modyfikować. To samo dotyczy kolorystyki, faktury, czy wspomnianej wcześniej personalizacji. Zagłówki, schowki, podnóżki etc – wszystko to powinno być regulowane. Istnieją nawet sofy, które mają wysuwane stoliki kawowe! Jeśli mamy małe mieszkanie, a chcemy czasem przyjmować na noc gości – warto zainwestować w sofę, która ma funkcję spania.

 

Jednak nie może to być po prostu rozkładana kanapa, której do wygody brakuje bardzo dużo, tylko produkt zaprojektowany i skrojony na zarówno spokojny sen jak i rodzinny wypoczynek przy filmie. Kanapa czy narożnik – musi to być mebel wielozadaniowy, estetyczny i dobrze wykonany, czyli po prostu smartsofa!

 

Stoły, stoliki i ławy

Oprócz kanapy przydałoby się mieć, gdzie postawić kawę, albo zjeść obiad. A co jeśli można te funkcje połączyć. Oczywiście często taniej jest zakupić tani stolik z IKEI i wykosztować się na solidny stół do części jadalnianej salonu. Istnieje także opcja wybrania ławy – podłużnego mebla, który pozwoli na to, że każdy siedzący na kanapie jegomość ma dostęp do swojego napoju czy przekąski. Istnieją również ławostoły – czy to produkt idealny? I tak i nie – w mniejszych mieszkaniach sprawdzi się świetnie. Trzeba się liczyć jednak z wysoką ceną. Połączenie ławy i stołu w jeden produkt jest o tyle błyskotliwe, że rozmiar blatów obu produktów jest bardzo podobny.

 

Szafki, szafy i inna przestrzeń magazynowa

 

W salonie liczą się także multimedia i przeróżne szafki czy kredensy. W nowoczesnym salonie postawiłbym na minimalizm tylko tego, co jest niezbędne. Może zamiast dedykowanej szafki na RTV wystarczy skromny stolik? Oszczędzone pieniądze można przeznaczyć na “smaczki”, które nadadzą wyjątkowego klimatu. Mogą to być loftowe lampy, zawieszone na ścianach rośliny (które redukują stres) czy obrazy w antyramach. Jeśli chodzi o większe meble do przechowywania rzeczy – postawiłbym na skromną komodę o prostych kształtach. Przyda się na przetrzymanie obrusów czy zastawy na rodzinne obiady.

 

Kategorie: Meble