Drewno jest co prawda trwałe i długowieczne, ale tylko wtedy, kiedy jest odpowiednio pielęgnowane. Jeżeli zaniedbamy podstawowe zasady dotyczące pielęgnacji, nie będziemy mogli się cieszyć naszymi meblami zbyt długo. Naczelna zasada brzmi, że meble drewniane należy czyścić odpowiednio do tego przeznaczonymi preparatami.

W sprzedaży mamy wiele środków, które przeznaczone są do pielęgnacji drewna. Sklep z meblami online zazwyczaj również dysponuje odpowiednim asortymentem, tak więc dobrze byłoby spytać sprzedawcę, co proponuje do pielęgnacji konkretnych mebli, które kupujemy. Musimy jednak pamiętać, że bez względu na to czym czyścimy, nie wolno jest nam używać zbyt dużej ilości wody. Woda działa na meble drewniane bardzo niekorzystnie, przyczynia się do rozpulchnienia i zniszczenia struktury drewna. Dlatego też czyścimy jedynie wilgotną ściereczką i unikamy zalewania. Warto pamiętać, że meble z drewna nie powinny stać w pomieszczeniach mocno wilgotnych, chyba, że są odpowiednio zaimpregnowane. Meble sklep online dysponuje zazwyczaj specjalnymi informacjami dotyczącymi tego, jak dane meble należy czyścić.

Do czyszczenia można używać tradycyjnych metod, roztworu soli, octu, czy nawet sody oczyszczonej. Plamy można ścierać sokiem z cytryny, o ile pozwala na to rodzaj drewna. Meble powinno się też co jakiś czas obsuszać.