Wiele osób z obawy przed wzięciem i spłacaniem kredytu przez dłuższy czas wynajmuje mieszkania w Krakowie. Wybór jest ogromy, zarówno jeśli chodzi o mieszkania nowe w wysokim standardzie, jak i nieco starsze. Nie da się ukryć, że te pierwsze są droższe, ale oczywiście nie jest to regułą i wiele zależy mimo wszystko od lokalizacji. Droższe mogą być mieszkania pod wynajem w okolicach rynku, dzielnic najbliżej centrum lub też w okolicach krakowskich uczelni czy business parków. Im dalej, tym można liczyć na niższe kwoty, jednak tak czy inaczej warto szukać mieszkania, z którego blisko jest na przystanek autobusowy bądź tramwajowy. Dobre połączenie komunikacyjne to podstawa.

W przeciągu kilkunastu lat jednak wiele na rynku mieszkaniowym się zmieniło. O ile kiedyś opłacalne było wynajmowanie mieszkania, tak teraz wiele osób zastanawia się mimo wszystko nad wzięciem kredytu, ponieważ opłata za mieszkanie wynajmowane a wysokość raty są w wielu przypadkach bardzo zbliżone. A jak wiadomo, lepiej inwestować w swoje własne. Potem tylko pojawia się pytanie – mieszkanie w mieście czy dom pod Krakowem?

Mieszkanie

-Plusem mieszkania w mieście jest na pewno to, że łatwo dzięki komunikacji miejskiej można się przedostać do innego punktu. Weźmy chociażby miejsce pracy – nie zawsze znajduje się ono blisko nas. Kraków to jakby nie patrzeć duże miasto i siedziba firmy, w której pracujemy, może mieścić się nawet na drugim końcu Krakowa. Nawet jeżeli nie mamy samochodu, to dostanie się do pracy nie będzie żadnym problemem.

-Kolejny atut to na pewno bliskość sklepów, przychodni, szkół. Tak naprawdę wszystko znajduje się na wyciągnięcie ręki.

-Jedyne, o czym musimy pamiętać to opłata za czynsz administracyjny. Jest to wygodne.

-Mieszkanie będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które po prostu lubią miasto, dużo pracują, często wychodzą, a nawet można powiedzieć, że żyją w pośpiechu.

Dom

-Plusem kupna domu jest na pewno fakt, że stanowi on naszą własność i nie trzeba płacić co miesiąc czynszu.

-Do swojej dyspozycji mamy taras, ogród, czego brakuje w wielu mieszkaniach. Dla osób, które preferują relaks na świeżym powietrzu, urządzanie ogródka, które mają dzieci – to wybór trafiony.

-Domy przeważnie mają większe metraże i można też pozwolić sobie na kominek, który wprowadza niepowtarzalny klimat do wnętrza, głównie jesienią i zimą. Można wybrać kominek standardowy, narożny – możliwości jest wiele. Wystarczy spojrzeć na ofertę, jaką prezentuje Jotul Kraków. W mieszkaniu na taki element nie można sobie pozwolić.

Warto przed dokonaniem wyboru na spokojnie zastanowić się, która opcja będzie dla nas lepsza.

Kategorie: Pozostałe