Na rynku dostępne są retencyjne zbiorniki na wodę różnych producentów, takich jak Delfin, Ekoma, Elkoplast, Marley, Sedyment. Zbiorniki te mają różne właściwości i ceny (nawet o kilka tysięcy złotych), jak więc wybrać który zbiornik będzie dla nas najlepszy.

 

Zbiorniki różnią się przede wszystkim wielkością. Pojemność retencyjnych zbiorników na wodę może wynosić od kilkuset litrów do kilku tysięcy litrów.

Podstawowym pytaniem, które powinniśmy sobie zadać jest pytanie o to jak dużego zbiornika potrzebujemy. Możemy spróbować samodzielnie określić ile deszczówki spada na naszym terenie, poszukać tego typu informacji w internecie lub zwrócić się do specjalistów zajmujących się tego typu analizami.

 

Retencyjne zbiorniki na wodę różnią się także miejscem montażu. Niektóre zbiorniki retencyjne są zbiornikami podziemnymi, inne instalowane są na ziemi. I jedna i druga opcja ma swoje wady i zalety.

Zbiornik naziemny jest łatwiejszy do montażu, ale zajmuje miejsce na posesji (obok rynny lub w piwnicy). Retencyjne zbiorniki na wodę instalowane pod powierzchnią są z kolei trudniejsze w montażu i – w przypadku awarii – utrudniony jest do nich dostęp, jednak dzięki temu, że ukryte są one pod ziemią, nie ingerują one w wygląd posesji i nie zajmują miejsca.

Drugim pytaniem, które w związku z tym, powinniśmy sobie zadać przed zakupem zbiornika jest pytanie o to gdzie chcemy zamontować nasz zbiornik retencyjny – na ziemi czy pod ziemią.

 

Gdy zdecydujemy się na retencyjny zbiornik na wodę naziemny będziemy potrzebowali dodatkowo wybrać jak powinien on wyglądać. Producenci starają się stworzyć zbiorniki, które będą jak najbardziej komponować się z resztą otoczenia, a nawet były elementami dekoracyjnymi, dlatego istnieje kilka różnych opcji z których będziemy mogli wybrać swój wymarzony zbiornik retencyjny.

Kategorie: Pozostałe