Wyróżniamy rotatory hydrauliczne, elektryczne i elektromechaniczne. Prestiżowe firmy oferują nam wysokiej jakości produkt jakim jest rotator. Wytrzymałość i perfekcyjne wykonanie zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta.

Rotatory używane są do tak zwanej hydraulika do wywrotu, czyli hydraulika siłowa do ciągnika siodłowego.

Rotator do złomu jest rotatorem hydraulicznym, gdyż jego wytrzymałość jest adekwatna do wykonywanej pracy. Rotatory do złomu posiadają dwa oddzielne kanały. Pierwszy kanał doprowadza olej do siłownika, drugi kanał doprowadza olej do tak zwanego chwytaka. Produkt jaki oferują najbardziej znane firmy według opinii sprawdzają się na światowym poziomie. Sam rotator dysponuje siłą jaką jest udźwig, a mianowicie mowa nawet od pięciu do ośmiu ton. Siła czy też udźwig umożliwia przenoszenie najcięższych towarów, takimi jak metale żelazne czy też metale kolorowe. Rotator wyposażony w dwa oddzielne kanały sprawia że ramię tak zwanego chwytaka może bez żadnych problemów wykonać obrót o trzysta sześćdziesiąt stopni.
Oczywiście rotator nie musi być zakończony wyłącznie chwytakiem, mogą to być również wszelkiego rodzaju zgniatarki i tym podobne urządzenia. Siłę można dostosować do określonej pracy.

Wśród dostępnych ofert na rynku jesteśmy w stanie dobrać odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb rotator do złomu. Obecnie produkt jakim są rotatory są ogólnie dostępne, nie tylko w placówkach stacjonarnych, a także w sklepach internetowych.

Warto wspomnieć, że rotatory do złomu (hydrauliczne) posiadają tak zwany wyższy moment obrotowy, dzięki czemu rotacja manualna jest znacznie większa. Udogodnienie tego typu oferuje między innymi znana europejska firma, która w swym asortymencie i nie zwykle szerokiej ofercie posiada rotatory o wysokiej precyzji, które oczywiście można podłączyć nie tylko do samych chwytaków w koparko – ładowarce.

Podsumowując, jeśli decydujemy się na zakup rotatora to możemy przebierać w szerokiej ofercie.

Kategorie: Pozostałe