Nie da się ukryć, że budowa nowego domu to inwestycja, która pociąga ze sobą naprawdę bardzo duże koszta. Zazwyczaj jest to bowiem kilkaset tysięcy złotych. Nie jest też żadną tajemnicą, że na ogół koszta takiej inwestycji pochodzą z kredytów. Skoro tak oczywiste wydaje się to, że taki dom powinien spełniać wymagania nasze oraz wszystkich innych domowników. W tym wpisie skupmy się na dachu dwuspadowym. Wiele projektów domów posiada dziś w sobie taki dach. Jakie w związku z tym zalety niesie w sobie taka konstrukcja?

Niższe koszta

Na wstępie zaznaczyliśmy, że budowa domu to naprawdę wysokie koszta. W jakimś sensie poprzez dach dwuspadowy możemy je nieco zmniejszyć. Choćby z tego względu, że oszczędzimy tutaj na kosztach zakupu materiału służącego do pokrycia, jak i robocizny na etapie budowy. Nie zapominajmy również o tym, że dom, który jest oparty na planie prostokąta i przykryty dachem dwuspadowym, to budynek dość prosty w budowie. Dzięki temu wiele prac wykonać można w systemie gospodarczym.

Energooszczędność

Nie wolno zapomnieć tutaj o energooszczędności. Dach dwuspadowy ma mniejszą powierzchnię dachu. W związku z tym mniejsza jest również strata ciepła budynku. Logiczne jest, że im mniej połaci dachu czy też wszelkich załamań, mniejsza liczba mostków termicznych, a to właśnie przez nie ucieka ciepło. Jeśli dach zaizolujemy warstwą izolacji o grubości trzydziestu centymetrów, sprawi to, że strata ciepła ulega zmniejszeniu nawet o ponad trzydzieści procent.

Estetyka

Warto odnieść również od estetyki. Nie da się bowiem ukryć, że domy z takim dachem dwuspadowym, co widzimy, przeglądając projekty domów nowoczesnych Domato, to budynki nie tylko eleganckie, ale również i ponadczasowe. Warto zauważyć, że z tego względu i dużej popularności domów z takim dachem ich wybór jest zdecydowanie największy.

Co jeszcze?

Na koniec dodajmy jeszcze, że tego typu dach jest najczęściej stosowanym w krajobrazie. Zdarza się więc bardzo często, że zapisy w planach miejscowych narzucają taki dach w warunkach zagospodarowania terenu. Pamiętajmy również, że domy z użytkowym poddaszem i dachem dwuspadowym są wygodne w użytkowaniu. Ściany szczytowe są tutaj pozbawione skosów, a więc zagospodarowanie konkretnych pomieszczeń na poddaszu jest prostsze.

Wydaje się w związku z tym, że dach dwuspadowy to bardzo dobra opcja i warto się nad takim projektem pochylić nieco niżej. Z takiej konstrukcji wynieść można bowiem naprawdę bardzo wiele korzyści.

Kategorie: Pozostałe