Prowadzisz firmę sprzątającą miasto? W Twoich samochodach potrzebujesz wymiany zaworów? Szukasz odpowiedniej firmy, która posiada zawory do Terberg? My Ci takich dostarczymy.

Funkcje i budowa zaworów

Zawory przede wszystkim mają za zadanie doprowadzać powietrze albo paliwo do komory spalania jednostki napędowej i odprowadzać z niej spaliny. Składają się one z grzybka oraz trzonka, które łączy łagodny łuk. Grzybek przez swój okrągły kształt nazywany jest również talerzykiem. Ważne jest to, aby współdziałał z gniazdem zaworowym. Odpowiada za uszczelnienie zamknięcia zaworu. Dużą rolę odgrywa także promień krzywizny, która łączy grzybek oraz trzonek. Im jest on większy, tym lepiej odprowadza ciepło z grzybka do trzonka. W celu wprowadzenia w ruch wirowy powietrza, które zostało doprowadzone, należy zastosować kanały dolotowe, które znajdują się w głowicy. Ułożone są one pod odpowiednimi kątami. Przylgnia zaworowa to miejsce, w którym grzybek styka się z gniazdem. Zawór do Terberg zamyka się przy użyciu sprężyny. Powoduje ona przemieszczenie zaworu przez miseczkę. Ruch blokuje się dzięki zamkowi zaworu. W celu zapobiegnięcia podmuchom gorących gazów spalinowych wzdłuż trzonka stosuje się uszczelki na końcu prowadnicy zaworowej. Trzonek poddaje się chromowaniu, by obniżyć tarcie między nim a uszczelką.

Rodzaje zaworów do Terberg

W samochodach ciężarowych, czy śmieciarkach wykorzystuje się przeróżne zawory. Wyróżniamy zawory wydechowe, wylotowe, zawory dolotowe oraz do kół bezdętkowych. Zawory wydechowe odpowiadają za odprowadzanie spalin i doprowadzanie paliwa do komory spalinowej. Zawory wylotowe są odporne na wysokie temperatury, żar, korozję, ścieralność oraz uderzenia. Wypełnione są one sodem, który pozwala oddać ciepło do miejsc, które są mniej nagrzane. Zawory dolotowe potrafią nagrzać się nawet do 400° Celsjusza. Nie są one narażone na spaliny, a ponadto mają większy dostęp do świeżego powietrza. Zawory do kół bezdętkowych są wykorzystywane w ciężarówkach.

Zawory do Terberg to części stworzone z najwyższej jakości materiałów, by klienci byli zadowoleni z zakupów u nas.

Kategorie: Pozostałe