Łazienka to pomieszczenie, które w pierwszej kolejności kojarzy się z zimnymi barwami. Najczęściej stosuje się w niej szarości, biel lub odcienie koloru niebieskiego. Jednak łazienkę można zaaranżować również w ciepłych barwach. Jest na to kilka sposobów, a to który z nich wybierzemy zależy od indywidualnych preferencji.
W pierwszej kolejności warto pomyśleć o kolorystyce łazienki. W tym pomieszczeniu warto rozważyć zastosowanie pomarańczowego oraz odcieni beżu wpadającego właśnie w pomarańczowy czy żółty kolor. Świetnie sprawdzi się także każdy odcień brązu o ciepłych barwach. Uzupełnieniem dla takiego koloru ścian mogą być na przykład płytki marmurowe o ciepłym zabarwieniu, różnego rodzaju łazienkowe płytki produkuje między innymi włoska firma Ariostea, jej produktom można przyjrzeć się w linku – kolekcja ariostea 2018.
Tendencją wśród łazienkowy sprzętów jest raczej biel. W większości przypadków wanny, czy umywalki wykonane są z białej ceramiki, jeśli chcemy je nieco ocieplić warto rozważyć zastosowanie armatury łazienkowej w złotym lub miedzianym kolorze. Przełamaniem zimnej bieli może być także zabudowanie wanny przy pomocy płytek łazienkowych w ciepłym odcieniu, który kolorystycznie będzie pasował do całej aranżacji.
Urządzając ciepła łazienkę dobrze jest także zwrócić uwagę na utensylia. Zastosowanie mydelniczek, pojemników na szczoteczki, czy ręczników w ciepłych kolorach, ma także niemały wpływ na to, że ostatecznie łazienka wygląda znacznie cieplej niż mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka.
Nie bez znaczenia w urządzaniu ciepłej łazienki mają także materiały jakie zostaną w niej użyte. Wśród materiałów wnętrzarskich (poza tkaninami) za najcieplejszy uchodzi drewno. Dlatego ustawienie w łazience mebli z naturalnego drewna również wpłynie na ogólny wygląd tego pomieszczenia i znacząco je ociepli. Stosowanie paneli drewnianych jest raczej ryzykownym posunięciem, choć jeśli będą one wykonane z drewna drzew egzotycznych, także nadadzą się do łazienki. Innym pomysłem może być zastosowanie w łazience płytek imitujących drewno, wówczas zostają połączone dwa elementy – ciepły wygląd drewna oraz łatwość w utrzymaniu czystości i odporność na wilgoć właściwa dla płytek ceramicznych.
Jak widać istnieje wiele tricków wnętrzarskich pozwalających ocieplić ostateczny wygląd łazienki. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować ich wszystkich jednocześnie, wówczas istnieje ryzyko, że łazienka zamiast ciepła, będzie zbyt intensywna. Jednak dobranie tych elementów z wyczuciem może sprawić, że pomieszczenie to nabierze ciepłego wyrazu i niepowtarzalnego charakteru.