Chcąc urządzić stylową i funkcjonalną łazienkę, trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Mowa tu nie tylko o meblach, armaturze czy sprzęcie AGD, ale również płytkach do łazienki. Wybór w tym względzie jest naprawdę duży, a ich zakup wiąże się z wieloma korzyściami. Sprawdź, jakie zalety posiadają płytki ceramiczne – dzięki temu podjęcie decyzji o ich zakupie będzie dla Ciebie o wiele łatwiejsze!

Po pierwsze – trwałość płytek ceramicznych

Płytki ceramiczne to przede wszystkim rozwiązania niezwykle wytrzymałe, dlatego są tak chętnie stosowane zarówno na ścianach, jak i podłogach w łazienkach czy kuchniach. Wybierając te z najwyższej półki jakościowej, zyskasz pewność, że będą odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie wody i wilgoci, a także różnego rodzaju detergenty. Jeżeli chcesz zainwestować w najlepsze rozwiązania, polecamy:

  • glazurę, która najlepiej sprawdzi się na ścianach i stanie się prawdziwą ozdobę Twojego wnętrza;
  • terakotę, która jest idealna zarówno na ściany, jak i podłogi, zachwycając parametrami wytrzymałościowymi;
  • gres, który jest najbardziej odporny na różnego rodzaju uszkodzenia i dlatego będzie służył Ci najdłużej.

Po drugie – uniwersalność

Płytki do łazienki wykonane z ceramiki można stosować zarówno na ścianach jak i podłogach – bez względu na metraż wnętrza czy styl jego aranżacji. Co więcej, ze względu na ogromną różnorodność wzorów i kolorów rozwiązania tego typu sprawdzą się również w kuchni, a nawet korytarzu czy salonie!

Zaletą płytek ceramicznych jest również to, że można stosować je nie tylko we wnętrzach. Wybierając np. gres, możesz wyłożyć nim balkon, taras, a nawet elewację swojego domu! Jest mrozoodporny i charakteryzuje się bardzo niską nasiąkliwością, dlatego niestraszne mu nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne!

Po trzecie – estetyka płytek do łazienki

Inwestując w płytki ceramiczne, uzyskasz doskonały efekt wizualny. I to niezależnie od tego, czy zastosujesz je na podłodze, czy ścianie. To rozwiązania niezwykle piękne, które mogą mieć matowe lub błyszczące powierzchnie i które dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Znajdziesz wśród nich zarówno wyroby nowoczesne, jak i nawiązujące do klasycznych stylów aranżacji wnętrz, dlatego wybór tych idealnie dopasowanych do Twoich potrzeb i preferencji, z całą pewnością nie będzie jakimkolwiek problemem.

My szczególnie polecamy płytki do łazienki imitujące różne materiały, jak drewno, beton czy marmur – są niezwykle oryginalne i pozwolą Ci osiągnąć niesamowity efekt w każdym wnętrzu!

Po czwarte – ogromna różnorodność rozwiązań

Płytki ceramiczne to nie tylko różne kolory i wzory, ale również parametry. Możesz postawić na wyroby o odmiennych grubościach, kształtach, a także wymiarach. Na rynku dostępne są tysiące rozwiązań, dlatego z całą pewnością każdy znajdzie wśród nich coś odpowiedniego dla siebie!

Liczne zalety płytek ceramicznych powodują, że zdecydowanie warto na nie postawić. Sprawdź dostępne rozwiązania i ciesz się wyjątkowym stylem wnętrza!