… greckim

Styl grecki w wnętrzarstwie charakteryzuje się przede wszystkim dominacją bieli i koloru niebieskiego. Chcąc urządzić wnętrza w tym stylu należy zadbać, aby ściany w pomieszczeniach były białe, a na przykład framugi drzwi i okien – niebieskie. Meble powinny mieć kolor naturalnego drewna lub być pomalowane na biało. Elementy ozdobne oraz frontony mebli także mogą mieć kolor intensywnie niebieski. Ważnym elementem będą duże, ręcznie malowane wazony oraz kwiat i wonne zioła. W domach w tym stylu nie zabraknie ozdobnych elementów, także meble powinny mieć zdobienia.

 

…nowoczesnym

Nowoczesne wnętrza powinny być przestronne i jasne, nie ma w nich zbyt wielu ozdób, a elementy dekoracyjne są subtelnym dodatkiem do całości, który nie narzuca się patrzącemu. W takich wnętrzach dominują kolory bieli, czerni i szarości. Meble powinny mieć proste, geometryczne kształty i być wykonane z naturalnego drewna (takie meble można znaleźć tutaj – https://meblezkrakowa.pl) lub posiadać tapicerkę, bądź być pomalowane na wspomniane wcześniej barwy.

 

…vintage

W zasadzie określenie vintage jest dość mylącym określeniem, bowiem odnosi się ono do wszystkich stylów w aranżacji wnętrz jakie miały miejsce w przeszłości. Zatem aranżując przestrzeń w stylu vintage należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, do której epoki ma nawiązywać projekt. Inaczej będą bowiem wyglądały wnętrza w stylu vintage odnoszącym się do lat 50 XX w., a zupełnie czym innym będą wnętrza vintage z lat 20 XX w., nie wspominając już o wzorowaniu się na wnętrzach w stylu szlacheckim.

 

…industrialnym

Wnętrza industrialne to wnętrza przestronne, ale jednocześnie surowe. W pomieszczeniach urządzonych w tym stylu dominującymi materiałami będzie beton, cegła, stal czy niemalowane i nielakierowane drewno. Częstym i bardzo charakterystycznym elementem tego typu wnętrz są ściany z odsłoniętą cegłą. Meble we wnętrzach w tym stylu nie posiadają żadnych ozdób, wykonane są z nielakierowanego drewna, natomiast lampy, elementy ozdobne, ramy łóżka czy stelaże krzeseł i foteli wykonane są z niemalowane metalu.

 

…folk

Styl folk, to styl który odwołuje się do ludowych, folklorystycznych wzorców. Ma on licznych zwolenników na całym świcie, również w Polsce. W naszym kraju we wnętrzach w stylu folk odnajdziemy kurpiowskie i łowickie kolorowe wzory. Urządzając wnętrza w tym stylu urządzamy de facto nowoczesne wnętrza, które uzupełniamy o przedmioty z kolorowymi ludowymi wzorami. Efektem końcowym powinno być nowoczesne, ale przytulne i barwne wnętrze.