Każdy z nas prędzej czy później marzy o własnych czterech kątach. Jest to bardzo silne i pierwotne pragnienie, które jest szczególnie odczuwalne, gdy zdecydujemy się na założenie własnej rodziny lub też dostaniemy dobrą pracę i zaczniemy zarabiać na tyle dużo, aby móc sobie na to pozwolić. Nawet, jeśli będziemy mieli spore środki finansowe, warto myśleć o ich oszczędzaniu, jednak w taki sposób, aby nie zmieniały one solidności czy trwałości domu, a także komfortu naszego codziennego życia. Coraz więcej osób bowiem decyduje się na własny dom, aby cieszyć się większą swobodą, wygodą oraz prywatnością, a także bliskością natury. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla dużej rodziny lub pary, która planuje posiadanie dzieci. Starsze osoby z pewnością docenią także możliwość korzystania z własnego ogródka oraz ograniczoną liczbę schodów. Z tych wszystkich powodów warto zdecydować się na dom w technologii szkieletowej. Nie jest to klasyczny dom z drewna, co z pewnością zadowoli sporo inwestorów. Czym więc dokładnie jest dom szkieletowy? Jakie korzyści przyniesie nam jego wybór?

Dom w technologii szkieletowej – charakterystyka i zalety

20200317_100206

Warto na samym początku ustalić elementy, które odróżniają dom drewniany i dom szkieletowy. W pierwszym przypadku całość nieruchomości wykonana jest z drewna. Taki dom z drewna zwany inaczej kanadyjskim jest szybki i łatwy w budowie, dzięki czemu wiele osób się na niego decyduje, nie wszystkim jednak przypadają do gustu drewniane wnętrza. Z kolei dom w technologii szkieletowej posiada konstrukcję budynku wykonaną z drewna, a całe jej wykończenie jest betonowane i tynkowane. Tak więc z zewnątrz nikt nie będzie w stanie odróżnić dom szkieletowy od tego klasycznego, murowanego. Decydując się więc na takie rozwiązanie, zyskujemy najlepsze cechy domu drewnianego i murowanego, wyłączając przy tym ich wady. To właśnie dlatego coraz więcej osób w Polsce chce mieć własny dom w technologii szkieletowej. Co bardzo ważne, jest to korzystny wybór z kilku powodów.
Drewniana konstrukcja, na której opiera się dom szkieletowy, jest dużo tańsza ze względu na charakterystykę tego surowca, a także lekka, sprężysta i łatwa w montażu, co zdecydowanie skraca czas budowy. Te czynniki sprawiają, że dom w technologii szkieletowej jest dużo tańszy w budowie, pozwalając nam na zaoszczędzenie sporych sum pieniędzy.

Wytrzymały, solidny i funkcjonalny dom szkieletowy

Do pozostałych zalet, jakimi może pochwalić się dom w technologii szkieletowej, jest to, że drewniana konstrukcja będzie wyjątkowo solidna, wytrzymała i trwała, co gwarantuje użytkowanie domu nawet przez kilkadziesiąt lat – pod tym względem niczym nie różni się od domu drewnianego czy też klasycznego murowanego. Cenna jest także odporność takiej konstrukcji na wszelkiego rodzaju urazy, przeciążenia czy działanie szkodliwych czynników – znane są bowiem przypadki, że dom szkieletowy lub drewniany stał zdecydowanie ponad sto lat. Warto więc zdecydować się na dom w technologii szkieletowej.

Kategorie: Pozostałe