Mieszkania z rynku pierwotnego cieszą się największą popularnością i nie ma co do tego dyskusji. Badania jasno pokazują, że prawie jedna trzecia nieruchomości, które trafiają do sprzedaży i szybko znajdują nabywców, to właśnie mieszkania od dewelopera.

Ludzie tak chętnie się na nie decydują, ponieważ zapewniają mieszkańcom wyjątkowo komfortowe warunki – gwarantują prywatność, nowoczesne i dobrze zaprojektowane osiedla, nowe i bezpieczne budynki, a co najważniejsze funkcjonalne lokale. Większość z nas, gdy już może pozwolić sobie na własne i wymarzone cztery ściany, ogarnia radość i ekscytacja, warto jednak zachować logiczne i racjonalne myślenie, ponieważ będziemy mieli do podjęcia wiele ważnych decyzji, również ze względu na kwestie finansowe. Nic więc dziwnego, że ludzie zastanawiają się, co sprawdzić przed kupnem mieszkania. Kluczowy będzie wybór nie tylko konkretnego lokalu, ale przede wszystkim dewelopera, któremu powierzymy swoje pieniądze. Zatem o co pytać dewelopera przed kupnem mieszkania, aby wszystko poszło po naszej myśli i abyśmy byli zadowoleni z naszej inwestycji?

Co sprawdzić przed kupnem mieszkania – praktyczny poradnik

Najważniejsze, co powinniśmy sprawdzić podczas przeglądania różnych ogłoszeń z mieszkaniami od dewelopera, to to, czy można mu zaufać i powierzyć swoje pieniądze. Jest to pierwsza i najważniejsza kwestia odnośnie tego, co sprawdzić przed kupnem mieszkania. Pomocne w tej sytuacji będą nam nie tylko znajomi, którzy być może dokonali w ostatnim czasie podobnej inwestycji, ale przede wszystkim internet i różnego rodzaju fora. Gdy już znajdziemy lokal, który nam się podoba, to zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję należy sprawić, co inni piszą o danym deweloperze. Jeśli są w większości pozytywne, możemy przyjąć, że wszystko będzie w porządku na wszystkich etapach finalizowania inwestycji.

Co sprawdzić przed kupnem mieszkania? Kluczowe są parametry samego budynku, takie jak ocieplenie i elewacja, różnego rodzaju instalacje, ilość klatek, schodów czy wind. Warto dowiedzieć się również, jakie są plany zagospodarowania przestrzeni osiedla oraz okolicy, czy w pobliżu są sklepy, apteki, restauracje, szkoły i przedszkola. Co do mieszkania, ważna jest cena za metr kwadratowy, powierzchnia, ilość pomieszczeń, na którą stronę wychodzą oka, materiały wykorzystywane do wykończenia lokalu oraz garaż czy miejsca parkingowe.

Zobacz więcej porad: https://www.armadafinanse.pl/blog/o-co-pytac-dewelopera-przed-kupnem-mieszkania/

O co pytać dewelopera przed kupnem mieszkania?

Zastanawiając się, o co pytać dewelopera przed kupnem mieszkania, należy również pamiętać o kwestiach prawnych, czyli ściślej mówiąc o umowie. Należy dokładnie sprawdzić jej treść, aby nic nas później nie zaskoczyło – warto więc skonsultować ją z prawnikiem.

Kategorie: Pozostałe