Komoda to bardzo przydatny mebel umożliwiający przechowywanie ubrań. Można je znaleźć zarówno w sypialniach, pokojach dziecięcych, jak i salonach czy nawet jadalniach. Komoda to córka skrzyni. Pojawiła się ona we Francji w siedemnastym wieku, poprzez dodanie w skrzyni bocznych szuflad. Przez stulecia stanowiła jedną formę przechowywania odzieży, ale w XX wieku została wyparta przez szafy i meble do zabudowy ścian. Od pewnego czasu komody znów cieszą się ogromną popularnością.

Mogą one przybierać różne kształty, kolory, mogą być także zdobione na wiele różnorodnych sposobów. O bogactwie wzornictwa i stylów komód można przekonać się na – komody Polano.

 

Komoda to nie tylko funkcjonalny sposób przechowywania rzeczy, to także ciekawy element wystroju wnętrza. Świetnie będzie prezentowała się na przykład w skandynawskiej sypialni. Gdzie ściany pomalowane są na biało, podobnie jak sufit. Podłoga zrobiona jest z jasnych, sosnowych desek. W tym kolorze są także meble we wnętrzu. Szafa wnękowa, w której jedne z drzwi mają lustro na całej swojej wysokości, szafki nocne, rama łóżka oraz komoda, nad którą zwieszono dużych rozmiarów lustro bez jakiejkolwiek ramy. Na komodzie ustawione są kosmetyki oraz biżuteria. Przy łóżku leżą dwa szare dywaniki. Obok komody stoją dwa białe fotele oraz niewielki, okrągły stolik kawowy – także sosnowy. Poduszki na fotelach oraz narzuta łóżka mają kolor turkusowy. Okna zasłonięte są storami w białym kolorze.

 

Innym pomieszczeniem, w którym komoda z pewnością będzie się dobrze prezentowała jest salon. W tym przypadku jest to salon w stylu glamur. Z ciemnym parkietem o wysokim połysku. Białymi ścianami i sufitem w tym kolorze, z którego zwieszają się dwa obszerne, kryształowe żyrandole. Jedne z nich umieszczony jest nad stolikiem o czarnym, błyszczącym blacie. Wokół niego ustawiono cztery fotele z pikowaną tapicerką w kolorze białym. Obok stoi komoda z ciemnego, hebanowego drewna, na której ustawiono srebrne, ozdobne kandelabry ze świecami.

Kategorie: Meble